A 230 éves titok
Családunk immár hat generáción át, 1790 óta őrzi legnagyobb titkát: az Unicum pontos receptjét és készítésének módját. Természetesen az Unicum-receptúrára békében és (világ)háborúkban sem derült fény, és talán ez örökre így is marad. Egy keveset most azonban elárulunk.
Gyógynövények az egész világból
Az Unicumhoz használt több mint 40-féle gyógynövény és fűszer mind az öt kontinensről válogatott: jelentős részük a Kárpát-medencéből, de Marokkóból, Kínából, Indiából, Srí Lankából, Indonéziából, Nigériából, Amerikából és Ausztráliából is szerzünk be értékes alapanyagot. Ezeket a különleges növényeket a mai napig kézzel mérjük ki, sőt, egyes alapanyagokat maga a Zwack család adagolja.
Kivonatolás
A gyógynövényekből kétféleképp nyerjük ki az íz- és illatanyagokat. Az egyik mód a kivonatolás, amely közben a füveket kukoricából készült finomszesszel keverjük össze, és hagyjuk kiázni az értékes anyagokat, azaz elkészítjük az extraktumot. Ez az a folyamat, amely az ízgazdagságot adja az Unicumhoz.
Fakádas összekeverés
A különböző módokon előkészített alkotóelemeket végül hagyományos fakádban keverjük össze (blendeljük). Hogy az Unicum-minőség állandó lehessen, a keverés után a Likőrmester egy bírálóbizottsággal többször is megkóstolja az italt. Ennek a bizottságnak a Zwack család is a tagja.
Tölgyfahordós érlelés
Az Unicum végleges ízét a tölgyfahordós érlelés adja meg. Ez a különleges eljárás szintúgy 1790-től kíséri el a likőr történetét. Bár sokan nem is sejtik, a mai napig a Soroksári úti gyár alatti pincében van az az 500 hordó, amiben az Unicumok érlelődnek.